Контакти: +38 093 110 44 45

medreforminua@gmail.com

Як обрати оргтехніку в заклади первинної медичної допомоги

Відповідно до наказу МОЗ України від 26.01.2018 №148, кількість багатофункціональних пристроїв для друку (або принтер + сканер) в медичних установах, повинна відповідати кількості робочих місць медичного персоналу.

81df7fc6 4255 42ba b4f6 ee1cd335e9ef 670x0 resize

Щоб краще зрозуміти вимоги, яким повинні відповідати друкуючі пристрої в медичних закладах, ми вирішили опитати експерта в області друкуючої техніки Олександру Ткаченко, яка працює в одній з лідируючих компаній українського ринку в області друкуючих пристроїв і проекторів. Олександра зробила огляд рішень, які, на її думку, будуть найбільш ефективними і фінансово доцільними для різних категорій установ ПМД.

На ринку друкуючих пристроїв існує два основних типи принтерів: струменеві та лазерні. Переважна більшість розвинених країн світу має чітку тенденцію переходу на струменевий друк, адже струменеві принтери та БФП мають ряд важливих переваг:

1. Економічність. Одного комплекту чорнила струменевого принтера може вистачити для друку до 84 000 сторінок тексту. Собівартість однієї такої сторінки не перевищує 5 копійок. Не менш важлива перевага струменевих друкуючих пристроїв – рекордно низький рівень споживання електроенергії.

2. Простота у використанні. Струменеві друкуючі пристрої не мають потреби в сервісному обслуговуванні. Заміна таких витратних матеріалів як контейнер з чорнилом або картридж, займає всього лише кілька хвилин, і не передбачає звернення до фахівців сервісного центру.

3. Швидкість друку. Друк великих обсягів інформації передбачає вибір на користь потужного пристрою, здатного роздрукувати від 35 000 до 45 000 сторінок на місяць. При цьому швидкість друку струменевого принтера дозволяє друкувати від 25 до 100 сторінок на хвилину.

4. Екологічність. Найвагоміша перевага струменевих принтерів – це їх екологічність, завдяки якій під час роботи пристрою, в атмосферу виділяється на 92% менше шкідливих речовин ніж в аналогічних лазерних принтерах.

Перш ніж обрати друкувальні пристрої в конкретний медичний заклад, варто визначити рівень навантаження і завдання, з якими вона повинна впоратись. А це в свою чергу залежить від категорії закладу ПМД і кількості працюючого в ньому медичного персоналу.

Медичні заклади ПМД діляться на наступні категорії:

  • ФАП – фельдшерсько-акушерський пункт первинної невідкладної медичної допомоги у віддалених населених пунктах, де зазвичай працює один фельдшер або в парі з патронажною сестрою.
  • Амбулаторія III категорії або приватний кабінет сімейного лікаря – де можуть працювати до 3 чоловік кваліфікованих лікарів і кілька медичних сестер.
  • Амбулаторія II категорії – медичний заклад в якому працює не більше 4 сімейних лікарів та до 5 медсестер.
  • Установи, де працює від 5 до 10 висококваліфікованих фахівців, як правило відносяться до амбулаторій I категорії, або до невеликих поліклінік. Допомагають лікарям у таких установах до 12 осіб молодшого медичного персоналу.
  • Поліклініка – медичний заклад первинного рівня, в якому працює понад 10 лікарів. Такі установи можуть обслуговувати понад 100 тисяч пацієнтів.

Не дивлячись на специфіку та відмінності установ ПМД, існують універсальні друковані пристрої, які стануть незамінними помічниками як в роботі ФАПів, так і у великих поліклініках. Наприклад, багатофункціональний струменевий пристрій (БФП) з монохромним друком. Експерт пояснює, що окремі струменеві моделі даного виду БФП здатні щомісяця друкувати до 35 000 сторінок якісного тексту, економні в плані витратних матеріалів та обслуговування, а собівартість однієї надрукованої сторінки варіюється від 3-х до 6 копійок. Монохромний БФП характеризується компактністю, і простотою у використанні. Щоб надрукувати документ, досить підключити пристрій до мережі і ПК. Даний тип друкованих пристроїв не має в конструкції нагрівальних елементів, завдяки чому використовує тільки 20% електроенергії на відміну від лазерних пристроїв.

Не дивлячись на свою універсальність, монохромні МФУ не можуть повністю задовольнити потреби медичних установ II-I категорії. Крім друку стандартної документації дуже часто виникає потреба в друкуванні великих обсягів інформаційних і роздаткових матеріалів, друку на плівках, картках, глянцевому та матовому папері, конвертах і так далі. В такому випадку відповідальному за вибір офісної техніки персоналу, варто звернути увагу на кольорові струменеві БФП зі змінними ємностями для чорнила і функцією підключення Wi-Fi, яка дасть можливість працювати з пристроєм всім медичним працівникам. Один комплект ємностей для чорнила в таких БФП дасть можливість роздрукувати до 4500 чорно-білих і 7500 кольорових листів. У хвилину пристрій з такими характеристиками друкує близько 30 сторінок тексту.

Не менш важлива наявність кольорових БФП в поліклініках. При виборі друкуючих пристроїв в даний тип медичних установ важливо зробити вибір на користь струменевих БФП, які мають низьку вартість володіння, функцію друку з зовнішніх носіїв, а також можливість як провідного, так і Wi-Fi підключення. Беручи до уваги високу інтенсивність роботи в поліклініках, експерт рекомендує обирати пристрої, які можуть друкувати до 65 000 сторінок в місяць, не допускають можливості склеювання роздрукованих сторінок і гарантують стійкість чорнила до вигоряння.

У поліклініках важливо забезпечити друкованими пристроями не тільки висококваліфікований медичний персонал, а й кабінети довідкового відділу, реєстратури, статистики, медичні архіви та лабораторії.

Підписуйтесь на наші канали:

https://t.me/Medreforminua

https://twitter.com/MedreformUA?lang=uk

www.facebook.com/MedReform/

Якщо у Вас є запитання щодо медичної реформи - Ви можете їх задати та обговорити https://medreform.in.ua/zapytannia-vidpovidi

Теги: Лікарі, Медреформа, сімейнийлікар , пацієнт

+38 093 110 44 45